make 3.80 - en to gl translation catalogue (342 entries)

en: 
    # %u `vpath' search paths.
gl: 
    # %u camiños de busca `vpath'.

en: 
    # %u implicit rules, %u
gl: 
    # %u regras implícitas, %u

en: 
    # %u pattern-specific variable values
gl: 
    # %u valores de variables específicos do patrón

en: 
    # Directories
gl: 
    # Directorios

en: 
    # Files
gl: 
    # Ficheiros

en: 
    # Finished Make data base on %s
gl: 
    # Base de datos de Make rematada en %s

en: 
    # General (`VPATH' variable) search path:
    #
gl: 
    # Camiño de busca xeral (variable `VPATH'):
    #

en: 
    # Implicit Rules
gl: 
    # Regras Implícitas

en: 
    # Make data base, printed on %s
gl: 
    # Base de datos de Make, imprimida en %s

en: 
    # No general (`VPATH' variable) search path.
gl: 
    # Non hai un camiño de busca xeral (variable `VPATH').

en: 
    # No implicit rules.
gl: 
    # Non hai regras implícitas.

en: 
    # No pattern-specific variable values.
gl: 
    # Non hai valores específicos do patrón.

en: 
    # VPATH Search Paths
gl: 
    # Camiños de Busca VPATH

en: 
    # files hash-table stats:
    #
gl: 
    # estatísticas da táboa hash de ficheiros:
    #

en: 
    Counted %d args in failed launch
gl: 
    Contáronse %d argumentos no lanzamento que fallou

en: 
    This program built for %s
gl: 
    Este programa compilou para %s

en: 
    This program built for %s (%s)
gl: 
    Este programa compilou para %s (%s)

en:   --debug[=FLAGS]             Print various types of debugging information.
gl:   --debug[=MODIFICADORES]     Amosar varios tipos de información de depuración.

en:   --no-print-directory        Turn off -w, even if it was turned on implicitly.
gl:   --no-print-directory        Desactivar -w, incluso se se activou
                                     implicitamente.

en:   --warn-undefined-variables  Warn when an undefined variable is referenced.
gl:   --warn-undefined-variables  Avisar cando se faga referencia a
                                     unha variable non definida.

en:   -B, --always-make           Unconditionally make all targets.
gl:   -B, --always-make           Facer tódolos obxectivos incondicionalmente.

en:   -C DIRECTORY, --directory=DIRECTORY
                                  Change to DIRECTORY before doing anything.
gl:   -C DIRECTORIO, --directory=DIRECTORIO
                                  Cambiar ao DIRECTORIO antes de facer nada.

en:   -I DIRECTORY, --include-dir=DIRECTORY
                                  Search DIRECTORY for included makefiles.
gl:   -I DIRECTORIO, --include-dir=DIRECTORIO
                                  Busca-los ficheiros de make incluídos
                                     no directorio.

en:   -R, --no-builtin-variables  Disable the built-in variable settings.
gl:   -R, --no-builtin-variables  Desactiva-los valores das variables incluidos.

en:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  Turns off -k.
gl:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  Desactiva -k.

en:   -W FILE, --what-if=FILE, --new-file=FILE, --assume-new=FILE
                                  Consider FILE to be infinitely new.
gl:   -W FICHEIRO, --what-if=FICHEIRO, --new-file=FICHEIRO, --assume-new=FICHEIRO
                                  Trata-lo FICHEIRO coma infinitamente novo.

en:   -b, -m                      Ignored for compatibility.
gl:   -b, -m                      Ignorado por compatibilidade.

en:   -d                          Print lots of debugging information.
gl:   -d                          Amosar moita información de depuración.

en:   -e, --environment-overrides
                                  Environment variables override makefiles.
gl:   -e, --environment-overrides
                                  As variables de ambiente substitúen aos ficheiros
                                     de make.

en:   -f FILE, --file=FILE, --makefile=FILE
                                  Read FILE as a makefile.
gl:   -f FICHEIRO, --file=FICHEIRO, --makefile=FICHEIRO
                                  Le-lo FICHEIRO coma ficheiro de make.

en:   -h, --help                  Print this message and exit.
gl:   -h, --help                  Amosar esta mensaxe e saír.

en:   -i, --ignore-errors         Ignore errors from commands.
gl:   -i, --ignore-errors         Ignora-los erros dos comandos.

en:   -j [N], --jobs[=N]          Allow N jobs at once; infinite jobs with no arg.
gl:   -j [N], --jobs[=N]          Admitir N traballos á vez; infinitos sen
                                     un argumento.

en:   -k, --keep-going            Keep going when some targets can't be made.
gl:   -k, --keep-going            Continuar cando no se poidan facer
                                     algúns obxectivos.

en:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                  Don't start multiple jobs unless load is below N.
gl:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                  Non iniciar varios traballos con carga
                                    superior a N.

en:   -n, --just-print, --dry-run, --recon
                                  Don't actually run any commands; just print them.
gl:   -n, --just-print, --dry-run, --recon
                                  Non executar ningún comando; só amosalos.

en:   -o FILE, --old-file=FILE, --assume-old=FILE
                                  Consider FILE to be very old and don't remake it.
gl:   -o FICHEIRO, --old-file=FICHEIRO, --assume-old=FICHEIRO
                                  Trata-lo FICHEIRO coma moi antigo e non refacelo.

en:   -p, --print-data-base       Print make's internal database.
gl:   -p, --print-data-base       Amosa-la base de datos interna de make.

en:   -q, --question              Run no commands; exit status says if up to date.
gl:   -q, --question              Non executar ningún comando; o estado de
                                     saída di se está actualizado.

en:   -r, --no-builtin-rules      Disable the built-in implicit rules.
gl:   -r, --no-builtin-rules      Desactiva-las regras implícitas incluidas.

en:   -s, --silent, --quiet       Don't echo commands.
gl:   -s, --silent, --quiet             Non amosa-los comandos.

en:   -t, --touch                 Touch targets instead of remaking them.
gl:   -t, --touch                 Toca-los obxectivos no canto de os refacer.

en:   -v, --version               Print the version number of make and exit.
gl:   -v, --version               Amosa-lo número de versión de make e saír.

en:   -w, --print-directory       Print the current directory.
gl:   -w, --print-directory       Amosa-lo directorio actual.

en:   Date %s
gl:   Data %s

en:   Ignoring VPATH name `%s'.
gl:   Ignorando o nome VPATH `%s'.

en:   uid = %d, gid = %d, mode = 0%o.
gl:   uid = %d, gid = %d, modo = 0%o.

en:  (built-in):
gl:  (incluidas):

en:  (core dumped)
gl:  (memoria envorcada)

en:  (did you mean TAB instead of 8 spaces?)
gl:  (¿se cadra unha tabulación no canto de oito espacios?)

en:  (don't care)
gl:  (non importa)

en:  (from `%s', line %lu)
gl:  (de `%s', liña %lu)

en:  (from `%s', line %lu):
gl:  (de `%s', liña %lu):

en:  (name might be truncated)
gl:  (o nome pode quedar truncado)

en:  (no default goal)
gl:  (non hai un obxectivo por defecto)

en:  (no ~ expansion)
gl:  (non hai expansión de ~)

en:  (remote)
gl:  (remoto)

en:  (search path)
gl:  (camiño de busca)

en:  files,
gl:  ficheiros,

en:  impossibilities
gl:  imposibles

en:  impossibilities in %lu directories.
gl:  imposibles en %lu directorios.

en:  so far.
gl:  ata aquí.

en: #  Also makes:
gl: #  Tamén se fai:

en: #  Command-line target.
gl: #  Obxectivo da liña de comando.

en: #  Commands currently running (THIS IS A BUG).
gl: #  Comandos que se están a executar agora (ISTO É UN ERRO).

en: #  Dependencies commands running (THIS IS A BUG).
gl: #  Comandos de dependencias que se están a executar (ISTO É UN ERRO).

en: #  Failed to be updated.
gl: #  Non se puido actualizar.

en: #  File does not exist.
gl: #  O ficheiro non existe.

en: #  File has been updated.
gl: #  O ficheiro foi actualizado.

en: #  File has not been updated.
gl: #  O ficheiro non foi actualizado.

en: #  File is an intermediate prerequisite.
gl: #  O ficheiro é un prerrequisito intermedio.

en: #  File is very old.
gl: #  O ficheiro é moi antigo.

en: #  Implicit rule search has been done.
gl: #  Fíxose a busca de regras implícitas.

en: #  Implicit rule search has not been done.
gl: #  Non se fixo a busca de regras implícitas.

en: #  Implicit/static pattern stem: `%s'
gl: #  Raiz do patrón implícito/estático: `%s'

en: #  Invalid value in `command_state' member!
gl: #  ¡Valor non válido no membro `command_state'!

en: #  Invalid value in `update_status' member!
gl: #  ¡Valor non válido no membro `update_status'!

en: #  Last modified %s
gl: #  Última modificación: %s

en: #  Modification time never checked.
gl: #  Nunca se comprobou o tempo de modificación.

en: #  Needs to be updated (-q is set).
gl: #  Ten que ser actualizado (-q está estabrecido).

en: #  Phony target (prerequisite of .PHONY).
gl: #  Obxectivo falso (prerrequisito de .PHONY).

en: #  Precious file (prerequisite of .PRECIOUS).
gl: #  Ficheiro precioso (prerrequisito de .PRECIOUS).

en: #  Successfully updated.
gl: #  Actualizado con éxito.

en: #  commands to execute
gl: #  comandos para executar

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]):
gl: # %s (dispositivo %d, inode [%d,%d,%d]):

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]): could not be opened.
gl: # %s (dispositivo %d, inode [%d,%d,%d]): non se puido abrir.

en: # %s (device %ld, inode %ld):
gl: # %s (dispositivo %ld, inode %ld):

en: # %s (device %ld, inode %ld): could not be opened.
gl: # %s (dispositivo %ld, inode %ld): non se puido abrir.

en: # %s (key %s, mtime %d):
gl: # %s (clave %s, mtime %d):

en: # %s (key %s, mtime %d): could not be opened.
gl: # %s (clave %s, mtime %d): non se puido abrir.

en: # %s: could not be stat'd.
gl: # %s: non se puido face-la operación de stat.

en: # No `vpath' search paths.
gl: # Non hai camiños de busca `vpath'

en: # Not a target:
gl: # Non é un obxectivo:

en: # variable set hash-table stats:
gl: # estatísticas da táboa hash de conxunto de variables:

en: %s (line %d) Bad shell context (!unixy && !batch_mode_shell)
gl: %s (liña %d) Contexto do intérprete de comandos incorrecto (!unixy && !batch_mode_shell)

en: %s is suspending for 30 seconds...
gl: %s está suspendido durante 30 segundos...

en: %s: Command not found
gl: %s: Comando non atopado

en: %s: Entering directory `%s'
gl: %s: Entrando no directorio `%s'

en: %s: Leaving directory `%s'
gl: %s: Saíndo do directorio `%s'

en: %s: Shell program not found
gl: %s: Intérprete de comandos non atopado

en: %s: Timestamp out of range; substituting %s
gl: %s: Marca de tempo fóra de rango; substituíndo %s

en: %s: illegal option -- %c
gl: %s: opción non válida -- %c

en: %s: invalid option -- %c
gl: %s: opción non válida -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción `%c%s' non admite un argumento

en: %s: option `%s' is ambiguous
gl: %s: a opción `%s' é ambigua

en: %s: option `%s' requires an argument
gl: %s: a opción `%s' precisa dun argumento

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción `--%s' non admite un argumento

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción `-W %s' non admite un argumento

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
gl: %s: a opción `-W %s' é ambigua

en: %s: option requires an argument -- %c
gl: %s: a opción precisa dun argumento -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
gl: %s: opción `%c%s' non recoñecida

en: %s: unrecognized option `--%s'
gl: %s: opción `--%s' non recoñecida

en: %s: user %lu (real %lu), group %lu (real %lu)
gl: %s: usuario %lu (real %lu), grupo %lu (real %lu)

en: %sNo rule to make target `%s'%s
gl: %sNon hai unha regra para face-lo obxectivo `%s'%s

en: %sNo rule to make target `%s', needed by `%s'%s
gl: %sNon hai unha regra para face-lo obxectivo `%s', que precisa `%s'%s

en: %sThis is free software; see the source for copying conditions.
    %sThere is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A
    %sPARTICULAR PURPOSE.
gl: %sIsto é software libre; vexa o código fonte polas condicións de copia.
    %sNON hai garantía; nin sequera de COMERCIABILIDADE ou APTITUDE PARA
    %sUN FIN DETERMINADO.

en: %s[%u]: Entering directory `%s'
gl: %s[%u]: Entrando no directorio `%s'

en: %s[%u]: Leaving directory `%s'
gl: %s[%u]: Saíndo do directorio `%s'

en: *** Archive member `%s' may be bogus; not deleted
gl: *** O membro do arquivo `%s' pode non ser correcto; non borrado

en: *** Break.
gl: *** Interrompido.

en: *** Deleting file `%s'
gl: *** Borrando o ficheiro `%s'

en: *** Deleting intermediate file `%s'
gl: *** Borrando o ficheiro intermedio `%s'

en: *** Waiting for unfinished jobs....
gl: *** Agardando por traballos non rematados....

en: *** Warning: .LOW_RESOLUTION_TIME file `%s' has a high resolution time stamp
gl: *** Aviso: o ficheiro `%s' de .LOW_RESOLUTION_TIME ten unha marca de tempo de alta resolución

en: *** [%s] Archive member `%s' may be bogus; not deleted
gl: *** [%s] O membro do arquivo `%s' pode non ser correcto; non borrado

en: *** [%s] Deleting file `%s'
gl: *** [%s] Borrando o ficheiro `%s'

en: *** [%s] Error %d
gl: *** [%s] Erro %d

en: *** [%s] Error 0x%x
gl: *** [%s] Erro 0x%x

en: *** [%s] Error 0x%x (ignored)
gl: *** [%s] Erro 0x%x (ignorado)

en: -warning, CTRL-Y will leave sub-process(es) around.
gl: -aviso, CTRL-Y deixará subprocesos ceibos.

en: -warning, you may have to re-enable CTRL-Y handling from DCL.
gl: -aviso, pode que teña que reactiva-lo manexo de CTRL-Y dende o DCL.

en: .  Stop.
gl: . Detido.

en: .LIBPATTERNS element `%s' is not a pattern
gl: O elemento de .LIBPATTERNS `%s' non é un patrón

en: ; using VPATH name `%s'
gl: ; usando o nome de VPATH `%s'

en: Aborted
gl: Abortado

en: Alarm clock
gl: Temporizador

en: Avoiding implicit rule recursion.
gl: Evitando a recursión de regras implícitas.

en: BUG: num_pattern_rules wrong!  %u != %u
gl: ERRO: ¡num_pattern_rules é incorrecto! %u != %u

en: Bad system call
gl: Chamada ao sistema incorrecta

en: Broken pipe
gl: Cano rompido

en: Bus error
gl: Erro do bus

en: CPU time limit exceeded
gl: Límite de tempo de CPU superado

en: Child access
gl: Acceso de fillo

en: Child exited
gl: O proceso fillo rematou

en: Circular %s <- %s dependency dropped.
gl: A dependencia circular %s <- %s foi eliminada.

en: Cleaning up temp batch file %s
gl: Limpando o ficheiro de lotes temporal %s

en: Cleaning up temporary batch file %s
gl: Limpando o ficheiro de lotes temporal %s

en: Collisions=%ld/%ld=%.0f%%
gl: Colisións=%ld/%ld=%.0f%%

en: Commands for `%s' will be ignored in favor of those for `%s'.
gl: Os comandos de `%s' serán ignorados en favor dos de `%s'.

en: Commands for file `%s' were found by implicit rule search,
gl: Atopáronse os comandos do ficheiro `%s' por busca de regras implícitas,

en: Commands of `%s' are being run.
gl: Estanse a executa-los comandos de `%s'.

en: Commands were specified for file `%s' at %s:%lu,
gl: Especificáronse comandos do ficheiro `%s' en %s:%lu,

en: Considering target file `%s'.
gl: Considerando o ficheiro obxectivo `%s'.

en: Continued
gl: Continuado

en: Couldn't change back to original directory.
gl: Non se puido voltar ao directorio orixinal.

en: Creating temporary batch file %s
gl: Creando un ficheiro por lotes temporal %s

en: Current time
gl: Hora actual

en: Customs won't export: %s
gl: A Aduana non exporta: %s

en: Danger signal
gl: Sinal de perigo

en: EMT trap
gl: Trampa EMT

en: Error spawning, %d
gl: Erro ao lanzar, %d

en: Error, empty command
gl: Erro, comando baleiro

en: Executing %s instead
gl: Executando %s no canto

en: Extraneous text after `%s' directive
gl: Texto superfluo trala directiva `%s'

en: Extraneous text after `endef' directive
gl: Texto superfluo trala directiva `endef'

en: Failed to remake makefile `%s'.
gl: Non se puido reface-lo ficheiro de make `%s'.

en: Failed to remake target file `%s'.
gl: Non se puido reface-lo ficheiro obxectivo `%s'.

en: File `%s' does not exist.
gl: O ficheiro `%s' non existe.

en: File `%s' was considered already.
gl: O ficheiro `%s' xa fora considerado.

en: File size limit exceeded
gl: Límite de tamaño de ficheiros superado

en: Finished prerequisites of target file `%s'.
gl: Rematáronse os prerrequisitos do ficheiro obxectivo `%s'.

en: Finished updating file `%s'.
gl: Rematouse de actualiza-lo ficheiro `%s'.

en: Floating point co-processor not available
gl: O co-procesador de coma flotante non está dispoñible

en: Floating point exception
gl: Excepción de coma flotante

en: Found an implicit rule for `%s'.
gl: Atopouse unha regra implícita de `%s'.

en: Found prerequisite `%s' as VPATH `%s'
gl: Atopouse a o prerrequisito `%s' coma VPATH `%s'

en: Giving up on target file `%s'.
gl: Abandonando no ficheiro obxectivo `%s'.

en: Hangup
gl: Colgar

en: I/O possible
gl: A E/S é posible

en: IOT trap
gl: Trampa de IOT

en: Illegal Instruction
gl: Instrucción Ilegal

en: Included makefile `%s' was not found.
gl: Non se atopou o ficheiro de make incluido `%s'.

en: Information request
gl: Petición de información

en: Initialized access
gl: Acceso inicializado

en: Interrupt
gl: Interrompido

en: Killed
gl: Matado

en: Live child 0x%08lx (%s) PID %ld %s
gl: Proceso fillo vivo 0x%08lx (%s) PID %ld %s

en: Load=%ld/%ld=%.0f%%,
gl: Carga=%ld/%ld=%.0f%%,

en: Looking for a rule with intermediate file `%s'.
gl: Buscando unha regra co ficheiro intermedio `%s'.

en: Looking for an implicit rule for `%s'.
gl: Buscando unha regra implícita para `%s'.

en: Looking for archive-member implicit rule for `%s'.
gl: Buscando unha regra implícita membro do arquivo para `%s'.

en: Make access
gl: Acceso de make

en: Makefile `%s' might loop; not remaking it.
gl: O ficheiro de make `%s' podería causar un lazo; non se refai.

en: Makefile `%s' was not found
gl: Non se atopou o ficheiro de make `%s'

en: Makefile from standard input specified twice.
gl: O ficheiro de make da entrada estándar foi especificado dúas veces.

en: Making `%s' due to always-make flag.
gl: Facendo `%s' debido á marca de sempre-facer.

en: Member `%s'%s: %ld bytes at %ld (%ld).
gl: Membro `%s'%s: %ld bytes en %ld (%ld).

en: Must remake target `%s'.
gl: Debe refacerse o obxectivo `%s'.

en: No
gl: Non

en: No commands for `%s' and no prerequisites actually changed.
gl: Non hai comandos de `%s', e non cambiaron os prerrequisitos.

en: No implicit rule found for `%s'.
gl: Non se atopou unha regra implícita para `%s'.

en: No need to remake target `%s'
gl: Non é preciso reface-lo obxectivo `%s'

en: No targets
gl: Non hai obxectivos

en: No targets specified and no makefile found
gl: Non se especificaron obxectivos e non se atopou un ficheiro de make

en: Nothing to be done for `%s'.
gl: Non hai nada que facer para `%s'

en: Obtained token for child 0x%08lx (%s).
gl: Obtívose un elemento para o proceso fillo 0x%08lx (%s).

en: Options:
gl: Opcións:

en: Parallel jobs (-j) are not supported on this platform.
gl: Os traballos en paralelo (-j) non están soportados nesta plataforma.

en: Power failure
gl: Fallo de suministro eléctrico

en: Prerequisite `%s' is newer than target `%s'.
gl: O prerrequisito `%s' é máis novo có obxectivo `%s'.

en: Prerequisite `%s' is older than target `%s'.
gl: O prerrequisito `%s' é máis vello có obxectivo `%s'.

en: Prerequisite `%s' is order-only for target `%s'.
gl: O prerrequisito `%s' é só-orde para o obxectivo `%s'.

en: Prerequisite `%s' of target `%s' does not exist.
gl: O prerrequisito `%s' do obxectivo `%s' non existe.

en: Profiling timer expired
gl: O temporizador esgotouse

en: Pruning file `%s'.
gl: Podando o ficheiro `%s'.

en: Putting child 0x%08lx (%s) PID %ld%s on the chain.
gl: Poñendo o proceso fillo 0x%08lx (%s) PID %ld%s na cadea.

en: Quit
gl: Saír

en: Reading makefile `%s'
gl: Lendo o ficheiro de make `%s'

en: Reading makefiles...
gl: Lendo os ficheiros de make...

en: Reaping losing child 0x%08lx PID %ld %s
gl: Colleitando o proceso fillo perdedor 0x%08lx PID %ld %s

en: Reaping winning child 0x%08lx PID %ld %s
gl: Colleitando o proceso fillo gañador 0x%08lx PID %ld %s

en: Recently tried and failed to update file `%s'.
gl: Hai pouco probouse a actualiza-lo ficheiro `%s' e non se puido.

en: Recursive variable `%s' references itself (eventually)
gl: A variable recursiva `%s' fai referencia a si mesma (ao final)

en: Redirected error to %s
gl: Erros redirixidos a %s

en: Redirected input from %s
gl: Entrada redirixida de %s

en: Redirected output to %s
gl: Saída redirixida a %s

en: Rejecting impossible implicit prerequisite `%s'.
gl: Rexeitando o prerrequisito implícito imposible `%s'.

en: Rejecting impossible rule prerequisite `%s'.
gl: Rexeitando o prerrequisito imposible `%s'.

en: Released token for child 0x%08lx (%s).
gl: Liberouse un elemento para o proceso fillo 0x%08lx (%s).

en: Removing child 0x%08lx PID %ld%s from chain.
gl: Eliminando o proceso fillo 0x%08lx PID %ld%s da cadea.

en: Removing intermediate files...
gl: Borrando os ficheiros intermedios...

en: Report bugs to <bug-make@gnu.org>
gl: Informe dos erros no programa a <bug-make@gnu.org>.
    Informe dos erros na traducción a <proxecto@trasno.net>.

en: Resetting to single job (-j1) mode.
gl: Reiniciando para entrar no modo de un traballo (-j1).

en: Resource lost
gl: Recurso perdido

en: Segmentation fault
gl: Fallo de segmento

en: Still updating file `%s'.
gl: Ainda se está actualizando o ficheiro `%s'.

en: Stopped
gl: Detido

en: Stopped (signal)
gl: Detido (sinal)

en: Stopped (tty input)
gl: Detido (entrada de consola)

en: Stopped (tty output)
gl: Detido (saída de consola)

en: Successfully remade target file `%s'.
gl: O ficheiro obxectivo `%s' foi feito de novo con éxito.

en: Target `%s' is double-colon and has no prerequisites.
gl: O obxectivo `%s' ten catro puntos e non ten prerrequisitos.

en: Target `%s' not remade because of errors.
gl: Non se refai o obxectivo `%s' a causa dos erros.

en: Target file `%s' needs remade under -q.
gl: O ficheiro obxectivo `%s' precisa refacerse con -q.

en: Terminated
gl: Rematado

en: The prerequisites of `%s' are being made.
gl: Estan a se face-los prerrequisitos de `%s'.

en: Trace/breakpoint trap
gl: Trampa de trazado/punto de detención

en: Trying implicit prerequisite `%s'.
gl: Probando o prerrequisito implícito `%s'.

en: Trying pattern rule with stem `%.*s'.
gl: Probando a regra de patrón con raiz `%.*s'.

en: Trying rule prerequisite `%s'.
gl: Probando o prerrequisito `%s'.

en: Unknown builtin command '%s'
gl: Comando incluido descoñecido '%s'

en: Unknown error %d
gl: Erro %d descoñecido

en: Updating goal targets....
gl: Actualizando os obxectivos meta....

en: Updating makefiles....
gl: Actualizando os ficheiros de make....

en: Urgent I/O condition
gl: Condición de E/S urxente

en: Usage: %s [options] [target] ...
gl: Uso: %s [opcións] [obxectivo] ...

en: User access
gl: Acceso de usuario

en: User defined signal 1
gl: Sinal definido polo usuario 1

en: User defined signal 2
gl: Sinal definido polo usuario 2

en: Using default commands for `%s'.
gl: Usando os comandos por defecto para `%s'.

en: Virtual timer expired
gl: Temporizador virtual esgotado

en: Warning: Empty redirection
gl: Aviso: Redirección baleira

en: Warning: File `%s' has modification time %.2g s in the future
gl: Aviso: O ficheiro `%s' ten unha data de modificación %.2g s. no futuro

en: Warning: File `%s' has modification time in the future
gl: Aviso: O ficheiro `%s' ten unha data de modificación no futuro

en: Window changed
gl: A fiestra cambiou

en: [%s] Error %d (ignored)
gl: [%s] Erro %d (ignorado)

en: `%s' is up to date.
gl: `%s' está actualizado.

en: `override' directive
gl: directiva `override'

en: attempt to use unsupported feature: `%s'
gl: tentouse usar unha característica non soportada: `%s'

en: automatic
gl: automático

en: but `%s' is now considered the same file as `%s'.
gl: pero agora considérase que `%s' é o mesmo ficheiro que `%s'.

en: can't allocate %ld bytes for hash table: memory exhausted
gl: non se poden reservar %ld bytes para a táboa hash: memoria esgotada

en: can't rename double-colon `%s' to single-colon `%s'
gl: non se pode renomear `%s' con catro puntos a `%s' con dous puntos

en: can't rename single-colon `%s' to double-colon `%s'
gl: non se pode renomear `%s' con dous puntos a `%s' con catro puntos

en: cannot enforce load limit:
gl: non se pode impoñer un límite de carga:

en: cannot enforce load limits on this operating system
gl: non se poden impoñer límites de carga neste sistema operativo

en: command line
gl: liña de comandos

en: commands commence before first target
gl: os comandos comezan antes do primeiro obxectivo

en: creating jobs pipe
gl: creando o cano de traballos

en: default
gl: por defecto

en: done sleep(30). Continuing.
gl: rematouse sleep(30). Continuando.

en: empty `override' directive
gl: directiva `override' baleira

en: empty string invalid as file name
gl: a cadea baleira non é válida coma nome de ficheiro

en: empty variable name
gl: nome de variable baleiro

en: environment
gl: ambiente

en: environment under -e
gl: ambiente baixo -e

en: extraneous `%s'
gl: `%s' superfluo

en: extraneous `endef'
gl: `endef' superfluo

en: find_and_set_shell path search set default_shell = %s
gl: find_and_set_shell busca de camiños estabrece default_shell = %s

en: find_and_set_shell setting default_shell = %s
gl: find_and_set_shell estabrecendo default_shell = %s

en: first argument to `word' function must be greater than 0
gl: o primeiro argumento da función `word' debe ser maior que 0

en: fopen (temporary file)
gl: fopen (ficheiro temporal)

en: fwrite (temporary file)
gl: fwrite (ficheiro temporal)

en: init jobserver pipe
gl: inicializa-lo cano do servidor de traballos

en: internal error: `%s' command_state
gl: erro interno: `%s' command_state

en: internal error: invalid --jobserver-fds string `%s'
gl: erro interno: cadea --jobserver-fds non válida `%s'

en: internal error: multiple --jobserver-fds options
gl: erro interno: opcións --jobserver-fds múltiples

en: invalid `override' directive
gl: directiva `override' non válida

en: invalid syntax in conditional
gl: sintaxe non válida no condicional

en: lbr$ini_control failed with status = %d
gl: a chamada a lbr$ini_control fallou con status = %d

en: lbr$set_module failed to extract module info, status = %d
gl: a chamada a lbr$set_module non puido extrae-la información do módulo, status = %d

en: makefile
gl: ficheiro de make

en: missing `endef', unterminated `define'
gl: falla `endef', `define' sen rematar

en: missing `endif'
gl: falla `endif'

en: missing rule before commands
gl: falla unha regra antes dos comandos

en: missing separator%s
gl: falla un separador%s

en: missing target pattern
gl: falla un patrón obxectivo

en: mixed implicit and normal rules
gl: regras implícitas e normais mesturadas

en: mixed implicit and static pattern rules
gl: regrás de patrón implícitas e estáticas mesturadas

en: multiple target patterns
gl: patróns de obxectivo múltiples

en: no
gl: non

en: non-numeric first argument to `word' function
gl: primeiro argumento da función `word' non numérico

en: non-numeric first argument to `wordlist' function
gl: primeiro argumento da función `wordlist' non numérico

en: non-numeric second argument to `wordlist' function
gl: segundo argumento da función `wordlist' non numérico

en: only one `else' per conditional
gl: só un `else' por condicional

en: read jobs pipe
gl: lectura do cano de traballos

en: sys$search failed with %d
gl: a chamada a sys$search fallou con %d

en: target `%s' doesn't match the target pattern
gl: o obxectivo `%s' non coincide co patrón do obxectivo

en: target `%s' given more than once in the same rule.
gl: o obxectivo `%s' aparece máis dunha vez na mesma regra.

en: target file `%s' has both : and :: entries
gl: o ficheiro obxectivo `%s' ten entradas : e ::

en: target pattern contains no `%%'
gl: o patrón obxectivo non contén `%%'

en: the `-%c' option requires a positive integral argument
gl: a opción `-%c' precisa dun argumento integral positivo

en: touch archive member is not available on VMS
gl: a operación de tocar un membro do arquivo non está dispoñible en VMS

en: touch: Archive `%s' does not exist
gl: touch: O arquivo `%s' non existe

en: touch: Bad return code from ar_member_touch on `%s'
gl: touch: Código de retorno incorrecto de ar_member_touch en `%s'

en: touch: Member `%s' does not exist in `%s'
gl: touch: O membro `%s' non existe en `%s'

en: touch: `%s' is not a valid archive
gl: touch: `%s' non é un arquivo válido

en: unable to open library `%s' to lookup member `%s'
gl: non se pode abri-la biblioteca `%s' para busca-lo membro `%s'

en: unknown debug level specification `%s'
gl: especificación de nivel de depuración descoñecido `%s'

en: unknown signal
gl: sinal descoñecido

en: unlink (temporary file):
gl: unlink (ficheiro temporal)

en: unterminated call to function `%s': missing `%c'
gl: chamada á función `%s' non rematada: falla `%c'

en: unterminated variable reference
gl: referencia a variable non rematada

en: virtual memory exhausted
gl: memoria virtual esgotada

en: warning:  Clock skew detected.  Your build may be incomplete.
gl: aviso: Detectáronse inconsistencias de reloxo. A operación pode quedar incompleta.

en: warning: -jN forced in submake: disabling jobserver mode.
gl: aviso: -jN forzado no submake: desactivando o modo de servidor de traballos.

en: warning: NUL character seen; rest of line ignored
gl: aviso: viuse un carácter NUL; ignórase o resto da liña

en: warning: ignoring old commands for target `%s'
gl: aviso: ignóranse os comandos antigos do obxectivo `%s'

en: warning: jobserver unavailable: using -j1.  Add `+' to parent make rule.
gl: aviso: o servidor de traballos non está dispoñible: usando -j1. Engada `+' á regra do make pai.

en: warning: overriding commands for target `%s'
gl: aviso: ignorando os comandos do obxectivo `%s'

en: warning: undefined variable `%.*s'
gl: aviso: variable non definida `%.*s'

en: windows32_openpipe (): process_init_fd() failed
gl: windows32_openpipe (): a chamada a process_init_fd() fallou
